dil dil

Tatil İçin Aklınıza Takılan Sorularınız...

1.Fiyata Dahil Olanlar ?
1.Konaklama .
2.Giriş Temizliği.
3.Günlük Havuz Bakımı.
4.Elektrik, Su, Gaz,
5.İnternet Kullanımı

 

2.Çocukları da Kişi Sayısına Dahil Mi ?

Evet, çocuklar da kişiden sayılıyor ve sayı buna göre hesaplanır.

3.Villaya Giriş - Çıkış Saatimiz ?

Villaya giriş saati en erken 15:00, çıkış saati ise en geç 10:00 dur.

4.Villaya Girişte Temizliğimiz Nasıl Yapılmaktadır ?

Otellerdeki kahvaltı ve yemek salonlarında, plajlarda, denizde, havuzlarda ve duşlarda tatilcilerin en çok çekindikleri konu, tanımadıkları insanlarla bu gibi alanları paylaşıyor olmaları. Tuvaletlerin kullanılış biçiminden ötürü çoğu insan tatil yerlerindeki tuvaletlerden olabildiğince kaçınmaya çalışıyor. Bu yüzden de tatil, tamamıyla mikroplarla savaşa dönüyor. Bunun aksine girişiniz için önceden temizliği yapılmış havuzlu bir villada kalmayı tercih ettiğinizde daha steril bir ortamda günlerinizi geçirmiş oluyorsunuz. Özellikle çocuklu aileler bu sayede gönül rahatlığıyla çocuklarının havuzda dilediklerince vakit geçirmelerine müsaade ediyor.

5.Tatilimiz Boyunca Mangal- Barbekü Keyfi Yapabilirmiyiz ?

Tatil denince akla ilk düşen şey tabi ki mangal. Karışanı, kuralı olmadan mangal yapılabilecek yer sıkıntısı yaşayan tatilciler de tercih edebiliyor villa kiralamayı. Havuz başında mangalını yakıp keyfine bakıyor. Ah şu mangal aşkı yok mu, insana villa kiralatır!

 6.Havuz Terası Korunaklı (Muhafazakar ) Tatil Nedir ?

Özellikle muhafazakâr kesimin tercih sebebi mahremiyet çok önem arz ediyor. İslami otellerde haremlik-selamlık uygulamasından ötürü aileleriyle tam kadro bir arada vakit geçiremeyen aileler daha çok villa kiralamayı tercih ediyorlar artık. Korunaklı havuzlu villalarda tesettürlü hanımlar dilediklerince havuzun keyfini çıkartabiliyor. Muhafazakâr bakış açısından mustarip olanların da tercih ettiği aşikâr. Eleştirel bakışlardan tatili zehir olan nice grup tercihlerini villalardan yana kullanmaya başladı. Son zamanlarda villalar, yeni evli çiftler tarafından balayı için de kiralanıyor.

7. Size Nasıl Güvenebiliriz ?
Her yerde, her sektörde olduğu gibi villa kiralarken de tabiri caizse eşeği sağlam kazığa bağlamak gerekiyor. Vaat edilen hizmeti alamamak, ilanlardaki fotoğrafların yanıltıcı veya sahte olmaları, ödeme yaptıktan sonra ilan sahibine ulaşamama veya verilen adreste söylenilen konutun olmaması gibi birtakım talihsizlikler yaşanabiliyor. Daha önce gördüğünüz, eşinizin, dostunuzun, akrabanızın tavsiye ettiği veya güvenilir kurumların önerdiği bölgelerdeki villaları tercih edin.

8. Denetleme Nasıl Yapılmaktadır ?

Hızlı gelişim sağlayan ev turizminde denetleme ile ilgili yasal düzenlemeler getirilene dek kalite konusunda birtakım sıkıntılar yaşanacak gibi görünüyor. Oluşturulan tüzüğe bazı işletmelerin sorumluluk bilinciyle yaklaşırken hâlâ vergi kaçırarak çalışan işletmeler bu sektörde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu durumda belli kalite standartların altında kalan işletmelerin yaşamasına olanak tanımış oluyor. Seçiminizi yaparken bu hususa dikkat etmeniz gerekiyor.

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !