dil dil

Kiralama Sözleşmesi

REZARVASYON/KİRA SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR 

İş bu sözleşme tarafları, MYVİLLAS ve MÜŞTERİ olarak belirlenmiş olup Taraflar sözleşmede belirtilen şekilde tanımlanmıştır.                                                                                                MYVİLLAS,münferit bireylere veya tüzel kişilere web sitelerimiz üzerinden veya direkt Kalkan ofisimizden kiralama yapmak isteyen kişilere aracılık hizmeti sunan bir kuruluştur.

MÜŞTERİ 

MYVİLLAS aracılığı ile gerçek kişi veya tüzel kişilerin web sitesinde doğrudan bizim           üzerimizden ya da kendilerivasıtasıyla hizmetlerimizi sunduğumuz veya sitelerimiz üzerinden
dolaylı olarak hizmetlerimizden yararlanan,villa,apart, ve diğer hizmetlerinin ilanlarını         sitemiz aracılığı ile kiralamak,üzere sitemizde yayınlayan müşteriyi ifade eder.Müşteriler,aynı zamanda kiralama yapan kişilerdir.

İnternet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış halinde MY VİLLAS  rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/apart terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme  hakkını verir.
VİLLAYA/APARTA GİRİŞ / ÇIKIŞ

 Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati, en erken 15:00'dır Müşteri; belirtilen saatten önce villaya/aparta/ giriş yapamaz. Müşterinin; belirtilen saatten önce gelmesi durumunda villaya/aparta  giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan MYVİLLAS kesinlikle sorumlu tutulamaz. Ancak ev sahipleri binalarında erken giriş için inisiyatif gösterebilirler, ev sahiplerinin bu inisiyatifi temizliğin erken bitmesi, binanın erken teslim edilmesi gibi durumlara bağlıdır. Ancak MYVİLLAS erken giriş için bir garanti vermemektedir. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00 Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda MYVİLLAS’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/apartan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.
EVCİL HAYVAN/SİGARA: Evcil hayvan izni olan villalarımızın/apartlarımızın dışındaki tüm kiralık villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi takdirde MYVİLLAS anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan müşteriyi evden çıkarma hakkına sahiptir. Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR: İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.
HASAR DEPOZİTOSU:  Her villanın/apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon (Doğrulama) belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta  oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

 • Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır. 
 • Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez. 
 • Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler    haricinde evde başka kimse kalmamalı, ziyaretçi kiraladığı ev için rezervasyon formunda       ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.  
 • Müşteriler villayı/apartı havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda MYVİLLAS bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
 • Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler MYVİLLAS’a haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
 • Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında MYVİLLAS’a bir şikâyet ulaşması durumunda MYVİLLAS müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
 • Web sayfasında belirtilen ve muhafazakâr, mutaassıp (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmezlik garantisini MYVİLLAS vermez. Görünmezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, MYVİLLAS, sorumluluk kabul etmez. MYVİLLAS, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Müşteriler,678 sayılı kanun hükmünde kararname,22 Kasım 2016 tarihli ,
  29896 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kimlik Bildirme Kanununa göre; Villaya girişlerden   önce villada konaklayacak tüm kişilerin kimliklerini (Nüfus Cüzdanı,Ehliyet,Pasaport)
  firma yetkilisine veya firmanın belirlediği kişi veya kişilere bildirmek ile yükümlüdür.      
 • Müşteriler, bu Sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 
  MYVİLLAS onayı olmadan devredemezler.MYVİLLAS,sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 
  3. kişilere devredebilir. 
 • Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde müşteri ,Taşınmaz Sahibi ’ne karşı kusuru oranında sorumlu olacak, MYVİLLAS kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 
 • Taşınmaz esas olarak sadece müşteri,
  sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır. Sözleşme belirtilen kişiler dışında, kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığıtakdirde,
  Taşınmaz başkasına kullandırılamaz. 
  İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere   tahsis edilemez. 
  Ziyaretinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu,
  izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlereaykırı hareketleri doğrudan ziyaretçinin aykırılığı olarak kabul edilir. 
  Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya  benzeri kazanç sağlayamaz. 
 • Müşteriler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında, MYVİLLAS derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan, MYVİLLAS sorumlu tutulamaz. 

  FİRMAMIZIN SORUMLULUKLARI

 • Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren villaya girişe kadar bu                 rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır. 
 • Konutta olabilecek aksaklıkları(elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz. 
 • Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz. 
 • Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir. 
 • Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa,    terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi                 durumlardan kaynaklanandeğişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para  iadesi de  yapmayacağımızı belirtmek isteriz. 
 • Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan    evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir. 
 • Doğa içerisinde konuma sahip olan tüm villalarımızda düzenli olarak ilaçlama yapılmaktadır. Ancak mevsimsel ve konumları itibari ile çevrede; kelebek, böcek, sinek, arı vs. bulunma ihtimali göz önüne alınmalıdır. Bu durumdan dolayı firmamız sorumlu tutulmayacaktır.
 • www.myvillas.com.tr,web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, veya apart,MYVİLLAS’a ait değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir.
 • Tüm villalar girişte temiz olarak teslim edilir. 
 • Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan MYVİLLAS  kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde MYVİLLAS'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

  Mücbir Sebepler: Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda MYVİLLAS hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, MYVİLLAS engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

  ŞİKAYETLER: Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen MYVİLLAS’a bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, MYVİLLAS görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden MYVİLLAS kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

  ŞİKAYETLER: Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen MYVİLLAS’a bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, MYVİLLAS görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden MYVİLLAS kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

HUKUKİ ŞARTLAR 

 • Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların
   Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler. 
 • Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme ’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran Kaş Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre MYVİLLAS’ın merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir. 
 • Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, 
  kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin 
  bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu   durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer
   Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 
 • Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve elektronik ortamda imzalanmıştır. 
 • Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz. 
 • MYVİLLAS Şirketi İletişim Bilgileri: 

TELEFON NUMARAMIZ : 0516 166 66 88
E POSTA ADRESİMİZ : info@myvillas.com.tr

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " MYVİLLAS"  REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.

Müşteri, Villa/Apart girişinde MYVİLLAS’la düzenlemiş olduğu "Villa/Apart Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; MYVİLLAS daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/apart konaklaması yaptırılmayacaktır (Sözleşme tek taraflı olarak, MYVİLLAS tarafından fesh edilecektir). MYVİLLAS sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa/Apart Kira Sözleşmesinin bir nüshasını sitemizden alabileceğiniz gibi  MYVİLLAS yetkilisinden de isteyebilirsiniz.

 

TATİLİNİZDE MYVİLLAS’I TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ…

 

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !