dil dil
Daha fazala özellik gör
Muhafazakar Villa favorite compare_arrows

Villa Almon

Patara/ Patara
En Düşük 679 TL
4 yazlik villa
2 yazlik villa
2yazlik villa
Balayı Villası favorite compare_arrows

Villa Yalın

Patara/ Yalı
En Düşük 429 TL
2 yazlik villa
1 yazlik villa
1yazlik villa

Patara Villa Kiralama

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir antik kent olan Patara, Gelemiş Köyü yakınlarında bulunuyor. Önemli bir Likya kenti olarak kabul gören Patara, tam 7 bin yıllık bir mirası bünyesinde barındırıyor. Likya dilinde “Pttara” şeklinde ifade edilen Patara’ya, bilhassa limanından dolayı tarih boyunca büyük önem atfedilmiş. Tarihi dokusunu belli ölçüde korumasının dışında harika plajlara komşu olması, bölgenin bugün dahi değerli olmasını sağlıyor. Konaklama konusunda Patara villa kiralama seçeneklerine yönelerek pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz.

Patara’da Gezilecek Yerler

Sular altında kalan yapılarına rağmen ziyaretçilerine çok sayıda eser sunabilecek durumda olan Patara’da gezilecek yerler adeta başınızı döndürecek. Gezinizi daha keyifli hale getirmeniz için Patara villa kiralama konusunu tatil yapacağınız dönemden önce netleştirmelisiniz.

Patara Plajı: Kumsal uzunluğu açısından ülkemizde 2. sırada yer alan Patara Plajı’nın genişliği ise 290 metre ile 1500 metre aralığında. Koruma bölgesi olarak da kabul edilen Patara Plajı, deniz kaplumbağalarının da yaşam alanı durumunda. Plaj, Kalkan merkezine sadece 16 km uzaklıkta bulunuyor.

Patara Antik Kenti: Patara Plajı ile iç içe olması Patara Antik Kenti’ne gösterilen ilginin en önemli nedeni. Xanthos Vadisi’nin güney bölümünde yer alan Patara Antik Kenti’nde dünyanın ilk meclis binası bulunuyor. Aynı zamanda dünyanın bilinen en eski deniz feneri de bu bölgede yer alıyor.

Gelemiş Köyü: Gelemiş köyü, Patara’ya en yakın köy olarak biliniyor. Bu nedenle Patara’ya gelenler, bir köy ziyaretinde bulunmak istedikleri zaman önceliği Gelemiş köyüne veriyorlar. Gelemiş köyü içinde, ziyaretçilerin kiralayabileceği çok sayıda villa var.

Patara’da Yapılacak Aktiviteler

Özellikle 90’lı yıllardan sonra yapılan kazı çalışmaları ve turistik yatırımlar Patara’ya olan ilgiyi daha da arttırmış görünüyor. Patara villa kiralama opsiyonları da bu süreçte ciddi bir artış göstermeye başladı. Antalya’nın en güzel bölgelerinden biri olan Patara’da yapılacak aktiviteler neler, hep birlikte göz atalım.

  • Özellikle üreme zamanları deniz kaplumbağalarını (caretta caretta) ziyaret edin.
  • Rüzgar açısından uygun bir yer olan Patara’da sörf yapmayı ihmal etmeyin.
  • 2010 yılında restorasyonu tamamlanan tarihi meclis binasını keşfedin.
  • Patara Tiyatrosu , Bizans Kilisesi ve 2 bin yıllık Neron Feneri’ni yerinde inceleyin.
  • Serinlemek için kendinizi Saklıkent Kanyonu’nun buz gibi sularına bırakın.
  • Türkiye’nin en uzun ikinci plajı olan Patara Plajı’nda uzun bir yürüyüş yapın.

Yeme İçme

Lüks deniz mahsulleri ve zeytinyağlı yemekler, Patara lezzetleri denince hemen ön plana çıkıyor. Patara villa kiralama sürecinde bölgenin en iyi restoranlarına yakın bir konumda olmaya özen gösterin.  Ayse Pancake House, Sailing Terrace ve Durak Lokantası’nı notlarınız arasına dahil edebilirsiniz. 

Gece Hayatı ve Eğlence

Medusa Bar, Massimo Bar, Camel Bar; Patara gece hayatı konusunda akla gelen ilk mekanlar arasında yer alıyor. Kendinizi Patara ile sınırlandırmak istemezseniz, Kalkan, Kaş gibi yakın bölgelere geçiş yapabilirsiniz. Patara’da yaz geceleri sıklıkla açık hava sinema gösterimleri organize ediliyor. Patara villa kiralama seçiminiz ne olursa olsun, eğlenceden ve gece hayatından uzak kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.  

Ulaşım

Patara konaklama konusunda olduğu gibi ulaşım konusunda da geniş seçenekler sunuyor.

Kara yolu: Antalya’da; Kaş ilçesinde yer alan Patara’ya gitmek için merkezden Fethiye yönüne doğru gitmelisiniz. Patara sapağını gördükten sonra içeriye doğru 5 km daha gitmeniz gerekecek. Antalya merkezden Patara’ya ulaşmak için 3 saatten fazla yolculuk yapmanız gerekiyor. 

Hava yolu: Hava yolu ile “Patara’ya nasıl gidilir?” diye soruyorsanız karşınıza üç farklı seçenek çıkıyor. Bunlar arasında en mantıklısı ise Muğla Dalaman Havalimanı’nı tercih etmek.

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !