dil dil
Daha fazala özellik gör

Kaş Villa Kiralama

Likya ile Karia Yolu’nun hemen ortasında yer alan Kaş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle, Antalya’nın el üstünde tutulan ilçesi durumunda. Likyalıların kurduğu bu cennet yer; anti kentleri, dev kanyonları ve masmavi denizleriyle huzur vadeden bir yer. Kendine has atmosferiyle hemen fark yaratan Kaş, şehir merkezinin batı bölümünde yer alıyor. Kaş villa kiralama seçenekleri arasında sizin için en ideal tercihi yaparak unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Toros Dağları’nın gölgesinde; Antalya ve Fethiye arasında konumlanan Kaş’ta gezilecek yerler listesi hazırlamaya daha şimdiden başlayın. Koy ve plajlardan, su altı şehirlerine, mağaralardan kanyonlara geniş bir liste sizleri bekliyor olacak.

Patara Plajı: Kaş villa kiralama açısından çeşitlilik sunan bir lokasyon. Özellikle de Patara Plajı yakınlarında sevdiklerinizle rahat bir şekilde tatilin tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda kiralık villa bulunuyor. Patara Plajı’nın en önemli özelliği ülkemizin en uzun ikinci plajı olması. Likya açısından da merkez yerlerden biri olan bölge, Kaş’ın 60 km uzağında yer alıyor.

Xanthos Antik Kenti: Kaş’ın belki de tek handikabı gezilecek yerleri merkeze bir nebze uzak olması. Yerli ve yabancı turistlerin her daim ilgisini çeken Xanthos Antik Kenti de merkeze uzak kalan gezi duraklarından birisi. Likya, Pers ve Bizans kontrolüne geçen bölgeyi 10 TL gibi sembolik bir ücret karşılığında gezebilirsiniz. Antik kente adını veren Xanthos halkı hakkında duyacaklarınız sizi epey şaşırtacak cinsten.

Saklıkent Kanyonu: Kaş’ın en bakiri güzelliklerinden biri olan Saklıkent Kanyonu, Fethiye sınırına oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Kulağa çok ilginç gelse de kanyon, bir çoban tarafından rastlantısal biçimde keşfedilmiştir. Kanyondan akan buz gibi suların arasında uzun ve keyifli bir gezinti sizi bekliyor.

Kaş’ta Yapılacak Aktiviteler

Kaş’ta yapılacak aktiviteler her yaştan insana hitap ediyor diyebiliriz. Dilerseniz adrenalin yüklü, dilerseniz de sakinliğin odak noktasında yer aldığı bir aktivite programı çıkarabilirsiniz. Etkinlik programınızı bilhassa Kaş villa kiralama noktalarına göre planlamanızda fayda var.

  • Kekova’da, Antik Kent’i hemen karşınıza alarak kano yapın.
  • Caretta carettalar ile beraber yüzmenin keyfini yaşayın.
  • Ulaşımı yalnızca deniz üzerinden olan Kaleköy’e uğrayın ve Likya döneminden kalan eserlere tanıklık edin.
  • Caz müziğine özel olarak ilginiz varsa, Kaş’ın meşhur caz barlarını keşfedin.
  • Sevdikleriniz için hediye almak istiyorsanız birkaç saatinizi mutlaka Uzun Çarşı’ya ayırın.
  • Saklıkent Kanyonu içinde uzun bir yürüyüş yapın, arada da gözleme yemeyi ihmal etmeyin.

Yeme İçme

Kaş’a geldiğinizde her bir köşede Akdeniz yemek kültürünün ayak izlerine rastlamanız mümkün. Kaş mutfağı büyük ölçüde deniz mahsullerinden oluşuyor. Palamut, ahtapot, lagos gibi lezzetlerin yoğunlukta olduğunu ifade edebiliriz. Bunun yanında zeytinyağlı yemekler de önemli bir yer tutar. Kaş villa kiralama seçeneklerini değerlendirirken bölgenin en iyi restoranlarına yakın olmasına özen gösterin. Sempati Türk Mutfağı, L’apero Kaş, Müpptela, Kaş Tava Dondurma, bölgenin en çok ilgi gören mekanları arasında yer alıyor.

Gece Hayatı ve Eğlence

Antalya’nın en romantik ve huzur veren ilçelerinden biri olsa da Kaş gece hayatı konusunda hiç de geri planda kalmaz. Yaz aylarında Kaş villa kiralama seçeneklerini değerlendirerek gece hayatını soluksuz bir şekilde yaşayabilirsiniz. Kaş’ın en ünlü gece mekanları arasında Sumanu Şarap Evi, Nereid Meyhanesi, No11 Bar ve Barcelona Bar bulunuyor. Kaş Likya Kültür Sanat Festivali ise yaz aylarına adeta renk katıyor.

Ulaşım

“Kaş’a nasıl gidilir?” sorusuna karşı çeşitli alternatif cevaplar üretmek mümkün. Hava yolu ve kara yolu seçeneklerine gelin yakından bakalım.

Karayolu: Gerek Antalya Otogarı’na gerekse de doğrudan Kaş’a pek çok şehirden otobüsle gelmek mümkün. Özel aracınızla İstanbul’dan Kaş’a gelmek isterseniz, 11 saat yolculuk yapmak durumunda kalacaksınız. Antalya ve Kaş arasında ise 220 km’lik bir sürüş mesafesi söz konusu.

Havayolu: Kaş konaklama seçeneklerinin de yoğunlaştığı merkez ile Dalaman Havalimanı arasında 151 km’lik bir mesafe bulunuyor.

 

 

 

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !