dil dil
Daha fazala özellik gör
Özel Havuzlu Villa favorite compare_arrows

Villa Elay

İslamlar/ Kalkan
En Düşük 321 TL
2 yazlik villa
1 yazlik villa
1yazlik villa
Muhafazakar Villa favorite compare_arrows

Villa Hestia

İslamlar/ Kalkan
En Düşük 584 TL
6 yazlik villa
3 yazlik villa
3yazlik villa
Muhafazakar Villa favorite compare_arrows

Villa Flora

İslamlar/ Kalkan
En Düşük 920 TL
6 yazlik villa
3 yazlik villa
3yazlik villa
Muhafazakar Balayı Villası favorite compare_arrows

Villa Imeral

İslamlar/ Kalkan
En Düşük 923 TL
6 yazlik villa
3 yazlik villa
3yazlik villa
Muhafazakar Balayı Villası favorite compare_arrows

Villa Büşra

İslamlar/ Kalkan
En Düşük 314 TL
2 yazlik villa
1 yazlik villa
1yazlik villa

İslamlar Villa Kiralama

İslam isimli bir Arap çobanın yıllar öncesi bölgeye yerleşmesi, buranın adeta kaderini değiştirmiş. İlerleyen yıllarda Arap nüfusunun gittikçe artması, bölgenin adının İslamlar olarak değişmesine neden olmuş. Bugün “İslamlar” olarak bilinen yere Yunancada Bodamya deniyordu. Rum, Türk ve Arap halklarının uzun yıllar boyunca bir arada yaşadığı İslamlar köyü, Kaş – Kalkan’a oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Son dönemlerde buraya yapılan çeşitli yatırımlar, yerli ve yabancı turistlerin bölgeyi daha sık ziyaret etmesine neden oluyor. Turizm yatırımlarının artması İslamlar villa kiralama seçeneklerini de artırmış durumda.

İslamlar’da Gezilecek Yerler

Tümüyle ağaçlarla kaplı, eşsiz bir doğa harikası olan İslamlar köyünün en cazip yönü, tarihi dokusunu  büyük oranda korumuş olması. Popüler tatil beldelerine yakın olmasından ötürü İslamlar’da gezilecek yerler oldukça geniş bir liste hazırlamayı zorunlu kılıyor.  

Saklıkent Kanyonu: Saklıkent Kanyonu, özel konumundan dolayı güneş ışınlarını almayan bir yer. Bu da kanyonu, kavurucu sıcakların arasında nefes alınabilecek bir yer haline getiriyor.

Patara Plajı ve Antik Kenti: Burası, plaj ve Antik Kent’in bir arada bulunmasından ötürü oldukça şanslı bir bölge. 11 km ile ülkemizin en uzun plajlarından biri olan Patara Plajı, öte taraftan tarihle dans ediyor. Plajdan sonra, dünyanın en eski meclis binasını da bünyesinde barındıran Patara Antik Kenti’ne uğramayı unutmayın.

Fethiye Ölüdeniz: İslamlar villa kiralama açısından oldukça ideal bir destinasyon. Bölgede sizin için uygun bir villaya yerleştikten sonra çıkaracağınız gezi programına Ölüdeniz’i mutlaka ekleyin. İslamlar, Antalya’nın batı bölümünde yer aldığı için Fethiye’ye oldukça yakın.

İslamlar’da Yapılacak Aktiviteler

Farklı kültürlerin izlerine her adımda rastlamanın mümkün olduğu İslamlar köyü, popüler destinasyonlarına yakınlığı açısından büyük ilgi görüyor.

  • Ağaçlarla kaplı köy içinde uzun doğa yürüyüşlerine çıkın ve gördüklerinizi fotoğraflayın.
  • İslamlar villa kiralama yerel halkla iç içe olmanızı sağlayacak. Bu bağlamda İslamlar içinde kurulan şirin köy pazarından alışveriş yapmayı ihmal etmeyin.
  • Sayıları gittikçe azalan deniz kaplumbağalarının (caretta caretta) üreme alanlarını görün.
  • Jeep safari turlarına katılın.
  • Saklıkent Kanyonu ve Gizlikent Şelalesi’ne gidin ve buz gibi sularda serinleyin.
  • Tekne kiralayarak bin yıl önce deprem sonucu sular altında kalan Kekova Batık Şehir’i ziyaret edin.

Yeme İçme

İslamlar Köyü’ndeki yeme içme mekanlarında Ege ve Akdeniz mutfaklarının karışımını görebilirsiniz. Antalya mutfağı ve diğer dünya mutfaklarını deneyimleyeceğiniz İslamlar’da zeytinyağlı yemeklerin sıkça tüketildiğini söylemek mümkün. İslamlar villa kiralama konusunda hangi seçeneğe yönelirseniz yönelin, hem köy içinde hem de Kalkan ve Kaş merkezdeki restoranlara oldukça yakın olacaksınız. İslamlar’ın en sevilen yeme-içme mekanları arasında Bodamya Tepe, Rose Restoran, Yelken Cafe ve Hüseyin’in Yeri’ni gösterebiliriz.

Gece Hayatı ve Eğlence

İslamlar gece hayatı konusunda diğer beldelere kıyasla pek de hareketli sayılmaz. İslamlar villa kiralama seçeneklerini değerlendirerek bölgeye gelen tatilciler, geceleri genellikle soluğu Kalkan, Fethiye ya da Kaş civarındaki eğlence mekanlarında almayı tercih ediyor. Dilerseniz eylül ayının ilk haftası gerçekleştirilen Likya Kültür Sanat Festivali’nin coşkusuna dahil olabilirsiniz.

Ulaşım

Antalya merkezine 2,5 saatlik sürüş mesafesinde yer alan İslamlar’a nasıl gidilir? Kara yolu ve hava yolu seçenekleri şu şekilde:

Kara yolu: İslamlar Köyü’ne ulaşmak, yolların yapısı nedeniyle görece biraz zor sayılabilir. Kalkan plajlarına sadece 8 km uzaklıkta konumlanan İslamlar’a minibüsler aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yol boyunca İslamlar konaklama alternatiflerine denk gelebilirsiniz.

Hava yolu: Antalya’da 2 farklı havalimanı mevcut; fakat bunların ikisi de İslamlar Köyü’ne pek yakın değil. Bu nedenle Muğla’da yer alan Dalaman Havalimanı’nı kullanarak Kaş üzerinden İslamlar’a ulaşabilirsiniz.

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !