dil dil
Daha fazala özellik gör

Fethiye Villa Kiralama

Şehrin gürültüsünden, stresinden bir nebze uzaklaşmak istiyorsanız emin olun ki Fethiye sizin için en doğru adres. Kartpostalları aratmayan deniz manzaraları, enfes plajları, koyları, yemekleri ve antik kentleriyle, biraz Ege, biraz da Akdeniz kültüründen beslenen Fethiye, Muğla’nın en popüler ilçelerinden biri olmayı sonuna kadar hak ediyor. Konaklama açısından Fethiye villa kiralama seçeneklerine yönelerek, sevdiklerinizle beraber çok daha renkli bir tatil deneyimi elde edebilirsiniz.

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Diğer tatil beldelerine kıyasla Fethiye villa kiralama konusunda oldukça avantajlı bir bölge sayılır. Bölge içinde kiralayacağınız villalar sayesinde gezi listenizi çok daha geniş bir forma sokabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi: Kelebekler Vadisi, adından da anlaşılacağı üzere tam bir kelebek diyarı. 70 civarında kelebek türüne ev sahipliği yapan bu eşsiz doğa harikası, etkileyici bir kanyonla birleşiyor. Zakkum ağaçlarının renk kattığı Kelebekler Vadisi ile Ölüdeniz arasında yaklaşık 5 km mesafe bulunuyor.

Ölüdeniz: Fethiye’de gezilecek yerler denildiği zaman genellikle akla gelen ilk yerlerden biri olan Ölüdeniz, bir bakıma bu özel coğrafyanın da simgesi kabul ediliyor. Fethiye merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Ölüdeniz için tarih boyunca pek çok methiye dizilmiş. Belceğiz ve Kum Burnu olmak üzere iki temel bölümden oluşan Ölüdeniz için “tanrının bahşettiği cennet” ifadesi kullanılıyor.

Dalyan: “Gizli cennet” olarak ün salan Dalyan, Köyceğiz köyü yakınlarında yer alıyor. Doğal dokusunu koruyan bölgeye, özellikle de yabancıların ilgisi büyük. Dalış, paraşüt ve binicilik gibi aktiviteler için biçilmiş bir kaftan olan Dalyan, aynı zamanda harika koylara sahip.

Fethiye’de Yapılacak Aktiviteler

Doğanın ve tarihin bir ritim içinde vücut bulduğu ender yerlerden biri olan Fethiye’de yapılacak aktiviteler buradan mutlu ayrılmanız için yetecek düzeyde.

  • Fethiye villa kiralama konusunu hallettikten sonra ilk olarak Ölüdeniz’deki günlük tekne turlarına dahil olun.
  • Gece hayatının merkezi olan Paspatur’a gidin ve hareketli barlar sokağını keşfedin.
  • Fethiye’nin meşhur kordonunda uzun yürüyüşler yapın ve ruhunuzu dinlendirin.
  • “Işık Şehri” manasına gelen Telmessos Antik Kenti’ni ziyaret edin ve Roma döneminden kalan antik tiyatroyu inceleyin.
  • Kalepark’a giderek Fethiye manzarasını panoramik şekilde izleyin.
  • Şapel ya da kilise yapıların yer aldığı Karaköy’e giderek, tarihi bir Rum mahallesinin nasıl olabileceğine tanıklık edin.
  • Kayaköy’de at safari turuna katılın.

Yeme İçme

Ege’nin yemek kültürünü büyük ölçüde yansıtan Fethiye, öte yandan turistik bir yer olmasından dolayı dünya mutfaklarına da kucak açmayı başarmış. Fethiye villa kiralama konusunda tercihinizi hangi lokasyondan yana yaparsanız yapın, Fethiye’ye ait yemek kültürü ile her daim iç içe olacaksınız. Fethiye mutfağı özelinde tantuni, tingil çorbası, yumurta bohçası, leğen böreği gibi lezzetlerden söz edebiliriz. Ayrıca deniz ürünleri ve gözleme konusunda da özel bir kültür söz konusu. Unique Restoran, Girida, Mozaik Bahçe, Carnival, bölgenin en güven veren restoranları arasında yer alıyor.

Gece Hayatı ve Eğlence

Ölüdeniz’in varlığı sizi yanıltmasın; zira buranın denizi sakin ve dingin olsa da gece hayatı bir hayli hareketli. Özellikle de Paspatur ve çevresi, gece hayatının merkezi durumunda. Fethiye villa kiralama sürecinde, gece hayatına ve festival alanlarına yakın yerlerden seçimler yapmaya özen gösterin. Fethiye gece hayatı özelinde birkaç mekan saymamız gerekirse, Harmony Bar, Fez Bar ve Legends Bar’ı sıralayabiliriz.

Ulaşım

Muğla merkez ile arasında 2 saatlik sürüş mesafesi bulunan Fethiye, ziyaretçilerine ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşatmaz. Peki her yerden kolayca ulaşılabilen Fethiye’ye nasıl gidilir?

Kara yolu: Fethiye konaklama seçenekleri arasında villa kiralama yolunu seçtiniz ve artık bölgeye adım atmak istiyorsunuz. Doğrudan Fethiye’ye otobüs bulamazsanız, Muğla merkez üzerinden de kolayca ulaşabilirsiniz. İzmir üzerinden 5 saat gibi bir sürede buraya ulaşmanız mümkün.

Hava yolu: Fethiye’ye en yakın havalimanı olan Dalaman Havalimanı ile Fethiye merkez arasında yaklaşık olarak 40 dakikalık bir sürüş mesafesi bulunuyor.

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !