dil dil

Son Dönemlerin Konaklama Trendi : Villa Kiralama

2019-02-23 11:45:08

Villa Kiralama Avantajları

Son Dönemlerin Konaklama Trendi : Villa Kiralama

Villa Kiralamanın Avantajları

Kalabalıktan kaçıp sakin bir ortam bulmak günümüzde maalesef ki çok kolay değil.  Yazlık ve kışlık tatil yerleri, oteller, kamp alanları en az şehirler kadar kalabalık. Bu tür yerlere olan rağbet arttıkça, huzurlu bir tatil yapmak da oldukça zorlaşıyor. Ancak huzurlu ve sessiz bir ortamda tatil yapmak elbette imkânsız değil. Böyle bir tatil istiyorsanız tek yapmanız gereken villa kiralamak ve sakinliğin tadını çıkarmak. Villa kiralamanın avantajları ile hem daha bütçe dostu bir tatil planlayabilir hem de kalabalıktan uzakta dilediğinizce konaklama ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Sakin ortamlardan keyif alıyorsanız, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafa dinleyeceğiniz bir tatil planı için ilk adım olan villa kiralama seçeneklerini değerlendirin. Villa kiralamanın otel, pansiyon, camping vb. konaklama alternatiflerine  göre daha avantajlı olduğunu gösteren noktalar:

1. Kalabalıktan uzakta gönlünüzce tatil yapma imkanı

Kimi zaman otellerde sezon dışında bile yer bulmak zor olabiliyor. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde, Uludağ ve Abant gibi yaz-kış tercih edilen yerlerde oteller genellikle sezon boyunca dolu oluyor. Yer bulsanız bile kalabalığın ve gürültünün şehirden farksız olduğunu deneyimliyor, haliyle tatilden keyif alamaz duruma geliyorsunuz. Öyle ki sakin ve huzurlu olduğu için tercih edilen kamp ve karavan etkinlikleri bile artık kalabalık gruplarla gerçekleşiyor. Tatilinizin konaklama kısmı için bir otelde yer ayırtmayı düşünüyorsanız, kalabalık ve gürültüye hazırlıklı olmanızda fayda var. Hatta bazı günlerde otellerde gerçekleşen etkinlikler (animasyonlar, konserler vb.) geceleri uyumayı bile zorlaştırabiliyor. Ancak bir villa kiralayarak kendi başınıza ya da sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Tam teşekküllü bir villa size evinizdeki konforu sağlayacaktır. Konumu iyi bir yerde villa kiralayarak, istediğiniz zaman şehir merkezindeki etkinliklere katılabilir ve istediğiniz zaman kafa dinleyebilirsiniz.

2. Yeme içme, eğlence, aktivite saatleri yok!

Otellerde en çok karşılaşılan sorunlardan biri de yemek saatleridir. Tatilinizi bir otelde yapmayı tercih ediyorsanız, yemek saatlerine uyum sağlamanız gerekir. Zira kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için aynı mutfak, aynı servis ekipmanları kullanılır ve günlük programınızı bu düzene uygun bir biçimde yapmanız gerekir. Birçok otelde kahvaltı hizmeti öğleden önce sonlandırılır. Yani otelde kalırken uyku saatlerini belirlemeniz dâhi zor olacaktır. Villa kiraladığınızda ise yemek saatleri tamamen sizin tasarrufunuzda olacaktır. Villanın mutfağını kullanarak yemekleri kendiniz pişirebilir ya da dilediğiniz yerden yemek sipariş edebilirsiniz. Ayrıca otel ve pansiyonların aksine, öğünleri ve menünüzü tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz.

3. Her şey size özel...

Lüks otellerde ve tatil köylerinde bile gündelik programı kendinize uygun hâle getirmeniz zor olacaktır. Zira otel yönetimi diğer müşterilerin de isteklerini gözetmek zorundadır; dolayısıyla buralarda sizin otel programına uyum sağlamanız gerekir. Ayrıca buralarda yüzme havuzunu kullanmak ya da dinleneceğiniz bir şezlong bulmak bile kimi zaman imkânsız hâle gelebilir. Diğer yandan, villa kiraladığınızda tamamen size özel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Yan odalardan gelecek gürültüleri, siz aşağı inene kadar biten kahvaltı saatini ve yer bulmak için saatler öncesinden beklemeniz gereken yüzme havuzlarını düşünmeden tatil yapmak istiyorsanız MyVillas tarafından sunulan hizmetle bir villa kiralayabilirsiniz.

4. Daha ekonomik

Villa kiralamak, sanılanın aksine her şey dahil bir otelde konaklamaktan çok daha ekonomik. Villa kiralamak için mutlaka kendi bütçenize uygun seçenekler bulabilirsiniz. Bilhassa fiyat/performans bakımından otel, pansiyon gibi yerlerden daha uyguna gelecektir. Bütçenizi ayarlayarak bir otel odasıyla aynı fiyatta, belki de daha ucuza villa kiralayabilir, yalnızca bir yatak ve minibar için vereceğiniz gündelik ücreti bir ev için verebilirsiniz. Konforlu ve zevkinize uygun bir tatili çok uygun fiyatlara planlamak istiyorsanız online villa kiralama hizmeti sizin için en iyi seçenek olacaktır.

5. Daha hijyenik

Oteller her ne kadar düzenli olarak temizleniyor olsa da, tam anlamıyla bir hijyen sağlandığından emin olmak zor. Nitekim buralarda insan sirkülasyonu oldukça fazla. Dolayısıyla düzenli temizlik eşittir hijyen demek pek mümkün değil. Diğer yandan, bu hijyen problemi özellikle otellerin bünyesindeki kafeterya ve restoranlarda da büyük bir sorun teşkil ediyor. Fakat düzenli olarak temizliği yapılan bir villanın daha hijyenik olacağından emin olabilirsiniz.

6. Sevdiklerinizle birlikte dilediğinizce vakit geçirme imkanı

Sevdikleriniz ile baş başa bir tatil arzuluyorsanız villa kiralama sizin için en ideali olacaktır. Otellerde bu mahremiyeti sağlamak zordur ancak bir villa kiralayarak sevdiklerinizle birlikte saat mefhumu olmadan dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz. Tatilinizi bir otelde yaptığınızda sevdikleriniz ile baş başa kalabileceğiniz tek yer otel odası olacaktır. Havuzlarda, yemekhanelerde ve otelin diğer alanlarında ciddi bir kalabalığa katlanmanız gerekir.

BONUS: Villa kiralarken nelere dikkat etmeliyim?

Tatilde villa kiralamak, diğer seçeneklere göre oldukça avantajlıdır. Villa nasıl kiralanır konusu hakkında bilgi edinmenizde konaklayacağınız evi iyi seçmenizde yarar var. Kiraladığınız villaların ihtiyaçlarınızı karşılayacak donanıma sahip olması, temizlik, hijyen koşullarını sağlaması ve düzenli olarak denetlenmesi son derece önemlidir. İyi bir yerden hizmet alarak, beş yıldızlı otel kalitesinde bir villa kiralayabilir ve tatilinizi kendi başınıza ya da sevdiklerinizle keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Mobil cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan myvillas.com.tr adresine gidebilir, ve bütçenize, zevklerinize uyan ideal villayı seçerek dakikalar içerisinde kiralayabilirsiniz.


Rezervasyon Nasıl Yapılıyor Dediğinizi Duyar Gibiyim :
https://www.myvillas.com.tr/sayfa/rezervasyon

close
Akıllı Öneriyi Aç
Bu villa da ilginiz çekebilir !